Wynik pracy dyplomowej studenta Wydziału Zarządzania PB zgłoszony do opatentowania

Michał Urbanowicz student czwartego roku kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji na Wydziale Zarządzania PB, jest autorem inżynierskiej pracy dyplomowej pt. „Zastosowanie metody SMED na przykładzie stanowiska do nawijania cewek”. Praca powstała pod kierunkiem dr. inż. Wiesława Urbana, obrona pracy odbędzie się w lutym br.

W ramach pracy dyplomowej powstał projekt śruby szybkozłącznej o nowatorskim charakterze. Badania związane z pracą dyplomową zostały przeprowadzone w firmie SMP Poland, zajmującej się produkcją włączników, czujników i różnego rodzaju cewek.

Opracowana śruba szybkozłączna ma charakter wynalazku technicznego. Wspólnie  z Rzecznikiem Patentowym PB mgr inż. Pawłem Miniukiem została opracowana dokumentacja patentowa. Wniosek zawierający trzy zastrzeżenia dotyczące konstrukcji śruby został zgłoszony do ochrony patentowej, do Urzędu Patentowego Rzeczpospolitej Polskiej.