VI Halowe Zawody Modeli Latających i podsumowanie konkursu plastycznego \"Mój ulubiony sport lotniczy\"

Pasjonatów modelarstwa i wszystkich zainteresowanych lotnictwem zapraszamy 23 lutego br. na Politechnikę Białostocką. W Hali Sportowej odbędzie się impreza popularyzująca lotnictwo, w trakcie której rozegrane zostaną zawody modeli latających oraz rozstrzygnięta regionalna edycja konkursu plastycznego FAI „Mój ulubiony sport lotniczy”. Imprezę objął patronatem Rektor Politechniki Białostockiej.
Głównym zadaniem imprezy jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży zainteresowań modelarskich, wyzwalanie pasji tworzenia i rozwój kształcenia technicznego.

23 lutego 2013 (sobota) Hala Sportowa Politechniki Białostockiej, ul. Wiejska 41, wstęp od godz. 9.00

Organizatorzy: Wydział Mechaniczny Politechniki Białostockiej, Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku, Instytut Lotnictwa w Warszawie oraz Aeroklub Białostocki.

Program:
9.00 - 9.50 - Rejestracja zawodników i trening
10.00 - Uroczyste otwarcie imprezy
10.20 - Podsumowanie konkursu plastycznego
10.40 - Rozpoczęcie zawodów
ok. 14.00 - Zakończenie Zawodów Modeli Halowych

W trakcie imprezy przewidziane są m.in.:

• wystawa nagrodzonych i wyróżnionych prac konkursu plastycznego
  • wystawa i pokazy modeli latających zdalnie sterowanych
  • prezentacja zdjęć lotniczych pt. „Niebiańskie widoki - Podlasie”- autor Arnold Maculewicz

Laureaci konkursu plastycznego oraz zwycięzcy zawodów otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy otrzymają upominki.

Organizatorzy zapewniają ponad 100 gotowych modeli latających do rozegrania zawodów w kategoriach dla dzieci, które będą udostępniane na miejscu zawodów do godz. 10.00. Decyduje kolejność rejestracji.

Zawody modelarskie w kategorii „Open”
Młodzież i dorosłych, również studentów i pracowników PB zapraszamy do rywalizacji w klasie Open, w której udział może wziąć każdy bez względu na wiek, dowolnym modelem.

Szczegóły na stronie www.modele.pb.edu.pl