Spotkanie z laureatami konkursów i zawodów studenckich

5 marca 2013 roku odbyło się spotkanie Rektora Politechniki Białostockiej prof. Lecha Dzienisa z laureatami konkursów studenckich.

Uczestniczkami spotkania były studentki Wydziału Architektury: Magdalena Jakubiuk (II miejsce w konkursie „Włącz się w projekt” zorganizowanym przez firmę Philips), Marta Kapłan, Paulina Kuszneruk i Agata Lisowska (II nagroda równorzędna w International Students Competition Design w Turynie) oraz licznie reprezentowana drużyna futsalu – brązowych medalistów Akademickich Mistrzostw Polski.

W trakcie rozmowy z Rektorem studenci opowiedzieli o przedsięwzięciach, które przyniosły im sukces, często podkreślając przy tym wkład i zaangażowanie swoich nauczycieli akademickich. Magdalena Jakubiuk pochwaliła się, że dzięki nagrodzie w konkursie Philipsa mogła uczestniczyć w warsztatach Inspirational Visit w Eindhoven i Aachen (Holandia); jej zainteresowania projektowaniem oświetlenia mają dalszy ciąg: wykonała projekt koncepcyjny iluminacji wnętrza kościoła św. Mikołaja w Gdańsku. Marta Kapłan, Paulina Kuszneruk i Agata Lisowska już szykują się do wyjazdu do Turynu. Wycieczka jest nagrodą w konkursie, w którym miały za zadanie przekształcić teren nieczynnego parkingu przy fabryce koncernu Fiata, w ekologiczne osiedle, reprezentujące nowy model życia społecznego. W konkursie International Students Competition Design wzięło udział 398 studentów z 24 krajów! Drużyna futsalowców opowiedziała o pełnych emocji meczach finałowych, które odbyły się w dniach 21-24.02.2013 r. w PWSZ w Lesznie. Zespół w składzie: Augustyn Wróblewski, Mateusz Kardasz, Łukasz Andzielewicz, Jakub Budźko, Adam Butkiewicz, Przemysław Siuchno, Kamil Tomczyk, Adrian Gudewicz, Karol Domalewski, Jakub Kobeszko, Marcin Jamiołkowski, Piotr Dąbrowski, Daniel Sienkiewicz oraz trener – Jarosław Kierdelewicz, wywalczył brązowy medal Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu w klasyfikacji uczelni technicznych i VII miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów. Warto dodać, że w zawodach wystartowało blisko 200 drużyn!

Rektor prof. Lech Dzienis złożył serdeczne gratulacje sportowcom i studentkom architektury, wręczył im dyplomy uznania oraz pamiątkowe upominki. W spotkaniu udział wzięli także: dr hab. Grażyna Łaska, Prorektor ds. Studenckich i Dydaktyki PB, Stanisław Piątkowski, kierownik SWFiS oraz Mirosław Broniewicz, prezes KU AZS.