Politechnika Białostocka Diamentem Forbesa 2013

Miesięcznik Forbes (nr 2/2013) ogłosił listę firm, które najszybciej podnoszą swoją wartość.  W kategorii firm średnich, które uzyskały przychody od 50 mln do 250 mln zł, znalazła się Politechnika Białostocka. Uczelnia uzyskała przychód w wysokości 125,9 mln zł, uzyskując 45,56 % dynamikę wzrostu (wzrost wartości 2009 do 2011 r.). Ten wynik uplasował Politechnikę na wysokim, czwartym miejscu podlaskiej listy rankingowej.

W wypowiedzi dla Forbesa Rektor Politechniki Białostockiej prof. Lech Dzienis podkreślił: Prowadzimy racjonalną politykę finansową. Nie wchodzimy w przedsięwzięcia, których nie jesteśmy pewni. Przez ostatnie cztery lata intensywnie korzystaliśmy też z funduszy unijnych. Staraliśmy się tylko o te dotacje, w których wkład własny był niewielki lub wręcz zerowy. Do 2008 roku uczelnia pozyskała z funduszy 5 mln zł, od 2008 r. do dzisiaj ponad 220 mln złotych. Wkład własny wynosił tylko 6 mln.