Plebiscyt na 10 najlepszych sportowców Politechniki Białostockiej 2006/2007, Bal Sportowca PB, 15 czerwca 2007 r.

Bal Sportowca był podsumowaniem sportowego roku akademickiego 2006/2007 i odbył się w klubie „Gwint”. Wśród gości był prof. Bazyli Krupicz, Prorektor ds. studenckich i dydaktyki, Dziekani i Prodziekani (dr Grażyna Dąbrowska-Milewska, dr inż. Marta Kosior-Kazberuk, dr Barbara Wojsznis, prof. Andrzej Seweryn, dr inż. Krzysztof Dziekoński), przedstawicielka Prezydenta Miasta, zasłużeni młodzi sportowcy i medaliści Mistrzostw Polski, a także pracownicy uczelni, instruktorzy, trenerzy Akademickiego Związku Sportowego, władze Zarządu Środowiskowego AZS. Uroczystość prowadził kierownik Studium W-F, Henryk Dunaj, nagrody rozdawali laureatom dr inż. Mirosław Broniewicz, mgr Andrzej Kukliński oraz Dziekani Wydziałów.

W Balu Sportowca wzięło udział 40 medalistów z 50 medalami Mistrzostw Polski, nagrodzonych za dokonania w różnych dyscyplinach (w tym roku jest to rekordowa liczba, rok temu mieliśmy 22 medalistów). Doceniono też tegorocznych 20 absolwentów, reprezentujących naszą uczelnię na rozgrywkach sportowych podczas trwania studiów. Międzywydziałowych Mistrzostw Politechniki Białostockiej w koszykówce, siatkówce i piłce nożnej. Uczestnicy balu poznali 10 najlepszych sportowców naszej uczelni za rok akademicki 2006/2007 wybranych przez Kapitułę.

Podczas wieczoru odbyła się multimedialna prezentacja osiągnięć studentów i absolwentów PB w takich dziedzinach sportu jak: pływanie, kolarstwo, koszykówka, siatkówka, lekkoatletyka, judo, piłka nożna, tenis stołowy, trójbój siłowy, ergometr wioślarski i inne. Atrakcją wieczoru był pokaz taneczne pary z klasą mistrzowską, biorących udział w prestiżowych turniejach tańca towarzyskiego i latynoamerykańskiego.
Organizatorami Balu Sportowca byli Klub Uczelniany AZS PB, Studium Wychowania Fizycznego i Sportu PB.

Wyniki plebiscytu na „10 najlepszych Sportowców Politechniki Białostockiej w roku akademickim 2006/2007”

1 miejsce - MAGDALENA SIEMION - lekkoatletyka - 84 pkt
2 miejsce - Jacek Stasieluk - trójbój siłowy - 80 pkt
3 miejsce - Urszula Łupińska - ergometr wioślarski - 58 pkt
4 miejsce - Izabela Olszewska - lekkoatletyka - 55 pkt
5 miejsce - Piotr Czyżewski - trójbój siłowy - 47 pkt
6 miejsce - Wojciech Jarymowicz - lekkoatletyka - 37 pkt
7 miejsce - Agnieszka Olszewska - karate - 33 pkt
8 miejsce - Anna Popowska - tenis stołowy - 27 pkt
9 miejsce - Arkadiusz Zabielski - koszykówka - 26 pkt
10 miejsce - Tomasz Mińko - pływanie - 25 pkt

Kapitułę plebiscytu stanowili trenerzy KU AZS PB.

Studenci Politechniki Białostockiej są medalistami XXIV Edycji Mistrzostw Polski Szkół Wyższych i Akademickich Mistrzostw Polski (2006/2007) w kilku kategoriach:

Tenis stołowy
(Rzeszów 2006)
Mistrzostwo Polski Politechnik, drużyna kobiet

Ergometr wioślarski (Warszawa 2007)
Wicemistrzostwo Polski Politechnik, drużyna kobiet
Mistrzostwo Polski Politechnik – Urszula Łupińska

Biegi przełajowe (Warszawa 2007)
Mistrzostwo Polski Politechnik – Anna Wojtulewicz

Trójbój siłowy (Supraśl 2007)
Brązowy medal drużynowy,
złoty medal – Jacek Stasieluk, srebrny medal w AMP, złoty medal Politechnik – Piotr Czyżewski, brązowy medal – Krzysztof Wasilewski, brązowy medal - Marek Smolski