Otwarcie nowej pracowni na Zamiejscowym Wydziale Leśnym w Hajnówce

11 marca 2013 r. odbędzie się uroczyste otwarcie Pracowni Środowiska Leśnego Zamiejscowego Wydziału Leśnego Politechniki Białostockiej w Hajnówce. Udział w wydarzeniu zapowiedzieli Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Barbara Kudrycka oraz Senator RP dr Włodzimierz Cimoszewicz.

To kolejne przedsięwzięcie wzbogacające infrastrukturę naszej Uczelni, związane z realizacją projektu „Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej” w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013.

Pracownia Środowiska Leśnego  wchodzi w skład Interdyscyplinarnego Laboratorium Technologii Inżynierskich (jednego z  siedmiu interdyscyplinarnych laboratoriów Naukowego Centrum Badawczo-Rozwojowego). Pracownia obejmuje dwie, wyremontowane i zmodernizowane sale laboratoryjne: mikroskopową oraz fizyko-chemiczną. W Pracowni będą prowadzone zaawansowane badania środowiskowe, umożliwiające identyfikację botaniczną, pomiary morfometryczne oraz analizy chemiczne metabolitów wtórnych w produktach naturalnych, wśród których szczególnie interesujące wydają się grzyby i porosty występujące w Puszczy Białowieskiej. Koszt wyposażenia Pracowni Środowiska Leśnego to 2 416 957 zł.

OFICJALNE OTWARCIE  PRACOWNI ŚRODOWISKA LEŚNEGO ZAMIEJSCOWEGO WYDZIAŁU LEŚNEGO PB W HAJNÓWCE
data: 11 marca (poniedziałek) 2013 r., godz. 10.00
miejsce: Zamiejscowy Wydział Leśny Politechniki Białostockiej w Hajnówce
17-200 Hajnówka ul. Piłsudskiego 8