Opłatek Akademicki 2009

Tegoroczny Opłatek Akademicki odbył się na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska. Podczas uroczystości życzenia złożyli Rektor prof. Tadeusz Citko, Dziekan WBiIŚ prof. Józefa Wiater oraz Przewodnicząca Samorządu Studentów PB Marta Karpiuk. Refleksjami o magii Świąt Bożego Narodzenia i przesłaniu, jakie ze sobą niosą, podzielili się duszpasterze akademiccy obrządku katolickiego i prawosławnego: ks. Tomasz Zubrycki i ks. Włodzimierz Misijuk.Z koncertami kolęd wystąpił Chór Politechniki Białostockiej pod dyrekcją Wioletty Miłkowskiej i Chór Polifonia pod dyrekcją Marty Zinkiewicz.

W ramach Akcji Politechnika Dzieciom odbyła się aukcja charytatywna zorganizowana przez Samorząd Studentów PB. Zlicytowano grafikę Marka Jaromskiego „Całun polny” i album Jerzego Dudy Gracza z wierszami Ernesta Brylla „Golgota Jasnogórska”. Dochód ze sprzedaży tych dwóch prac zostanie przekazany fundacji „Pomóż im” wpierającej Białostockie Hospicjum dla Dzieci. Wśród przedmiotów licytowanych w drugiej części aukcji, obok prac wychowanków Domu Dziecka nr 2 w Białymstoku, znalazły się koszulka Jagiellonii z podpisami piłkarzy oraz akwarela i kalendarz na rok 2010 przedstawiające Wydział Elektryczny.

Wszystkie przedmioty cieszyły się ogromnym powodzeniem, a prowadząca spotkanie Julitta Grzywa (Radio Akadera) umiejętnie podgrzewała atmosferę. Dochód z drugiej części aukcji zostanie przekazany na rzecz Domu Dziecka nr 2.
Po pełnych emocji licytacjach pracownicy i studenci podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Opłatek Akademicki 2009