Naukowcy z Politechniki Białostockiej będą współpracować z podlaską Służbą Celną

17 stycznia 2013 roku zostało podpisane porozumienie pomiędzy Politechniką Białostocką a podlaską Służbą Celną. Politechnika w charakterze opiniodawczym i doradczym będzie współpracować z podlaskimi celnikami w zakresie identyfikacji towarów o znaczeniu strategicznym, tj. podwójnego zastosowania i uzbrojenia. Produkty podwójnego zastosowania oznaczają takie artykuły, oprogramowanie i technologie, które mogą być stosowane w celach zarówno cywilnych, jak i wojskowych.

Sygnatariuszami porozumienia są Rektor Politechniki Białostockiej prof. Lech Dzienis i Dyrektor Izby Celnej w Białymstoku nadinspektor celny Mirosław Sienkiewicz.