Jubileusz 60-lecia Politechniki Białostockiej

Początek naszej Uczelni datowany jest na 1 grudnia 1949 roku. Tego dnia rozpoczęła działalność Prywatna Wieczorowa Szkoła Inżynierska NOT, którą dwa lata później przekształcono w Wieczorową Szkołę Inżynierską.
Po uzyskaniu uprawnień do prowadzenia studiów dziennych, w 1964 roku zmieniono jej nazwę na Wyższą Szkołę Inżynierską. Rozporządzeniem Rady Ministrów, które weszło w życie 1 października 1974 roku, WSInż. została przekształcona w Politechnikę Białostocką. W tym roku obchodzimy 60-lecie Uczelni.

Rektor i Senat Politechniki Białostockiej serdecznie zapraszają Pracowników i Studentów na uroczystości Jubileuszu 60-lecia Politechniki Białostockiej, które odbędą się w dniach 1 i 3 grudnia 2009 roku
(Aula Duża przy WE ul. Wiejska 45 D).

1 grudnia 2009

• godz. 12.15  Święto Politechniki Białostockiej
  • godz. 19.00 Koncert Jubileuszowy

3 grudnia 2009