GADAJĄCE GŁOWY – wystawa rzeźb prof. Jerzego Grygorczuka w CNK PB

20 marca (środa) o godz. 14.00 w Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej odbędzie się wernisaż wystawy  „GADAJĄCE GŁOWY” prof. Jerzego Grygorczuka. „Nasze czasy charakteryzuje wszechobecność medialnych, wizualnych i akustycznych środków przekazu. Dokuczliwa natarczywość rośnie proporcjonalnie z potęgowaniem się banalnej głupoty. Wszędzie widzimy i słyszymy GADAJĄCE GŁOWY” mówi Autor.

Komisarz artystyczny wystawy Jerzy Hermanowicz: „Sztuka Jerzego Grygorczuka jest krytyczna, zanurzona w realia codzienności, nie pozbawiona sarkazmu i złośliwości. W rzeźbach, w ich kształtowaniu dominuje ekspresja wyrażana zarówno formą, kształtem jak i kolorystyką. W dopełnieniu, autor często stosuje elementy zużyte, dziś niepotrzebne, które kiedyś stanowiły przedmioty czasem nawet pożądane (...)”.

Jerzy Grygorczuk jest absolwentem Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu, studiował w PWSSP w Gdańsku na Wydziale Rzeźby oraz w Pracowni Projektowania Rzeźbiarsko-Architektonicznego u prof. Adama Smolany. Dyplom z  wyróżnieniem uzyskał w 1970 r. w pracowni prof. Franciszka Duszenki. Obecnie prof. Jerzy Grygorczuk jest pracownikiem Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska PB, gdzie kieruje Zespołem dydaktycznym Architektury Krajobrazu.

„GADAJĄCE GŁOWY”  to 40. indywidualna ekspozycją prof. Jerzego Grygorczuka. W Centrum Nowoczesnego Kształcenia PB będzie można zobaczyć kilkadziesiąt rzeźb, m. in. Cyborga, Neofitę, Wykształciucha i Autorytet.

Wystawa potrwa do końca kwietnia.

Wernisaż wystawy:

20 marca (środa) o godz. 14.00

Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej

ul. Zwierzyniecka 16, parter

Patronat nad wystawą objął Rektor Politechniki Białostockiej. Organizatorzy: CNK PB, Muzeum Podlaskie w Białymstoku, WBiIŚ i Stowarzyszenie ART POLIS.

Zapraszamy!