Energia odnawialna szansą rozwoju województwa podlaskiego

W dniach 30-31 stycznia w Auli Dużej przy Wydziale Elektrycznym odbędzie się konferencja pt. Energia odnawialna szansą rozwoju województwa podlaskiego. Organizatorami przedsięwzięcia są: Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Politechnika Białostocka oraz niemiecka Fundacja EuroNatur.

Celem konferencji jest promocja odnawialnych źródeł energii oraz podniesienie świadomości przedsiębiorców, władz lokalnych i mieszkańców województwa podlaskiego w zakresie możliwości ich wykorzystania. W trakcie konferencji zostaną m.in. zaprezentowane doświadczenia przedstawicieli instytucji naukowo-badawczych z Niemiec, kraju, który jest jednym z prekursorów i liderów korzystania z odnawialnych źródeł energii w Europie. Przedstawione zostaną możliwości jakie daje energia odnawialna i sposób ich zaadaptowania w województwie podlaskim. Zamierzeniem organizatorów jest aby przekazane doświadczenia niemieckie stały się impulsem do wykorzystania potencjału, jaki dają OZE.

Patronat honorowy nad konferencją objęła Pani Elżbieta Bieńkowska, Minister Rozwoju Regionalnego.

Więcej informacji: http://konferencjaoze.eu/

Energia odnawialna szansą rozwoju województwa podlaskiego