Czworo pracowników Politechniki Białostockiej w TOP 500 Innovators

Dr Jolanta Koszelew, mgr Izabela Senderacka, dr hab. Jerzy Szlendak i mgr inż. Maciej Kopczyński wezmą udział w trzeciej edycji programu Top 500 Innovators. Ten największy w historii program szkoleniowy dla osób zajmujących się badaniami naukowymi i komercjalizacją ich wyników ma pomóc zrewolucjonizować myślenie o współpracy nauki z gospodarką.

Pracownicy Politechniki Białostockiej wyruszą na dwumiesięczny staż do najlepszych ośrodków naukowych świata, z pierwszej dziesiątki rankingu szanghajskiego.

O miejsce w bieżącej edycji „Top 500 Innovators” ubiegało się 376 kandydatów z uczelni, instytutów badawczych, instytutów Polskiej Akademii Nauk i centrów transferu technologii z całej Polski. Ostatecznie wyłoniono 116 finalistów, reprezentujących 63 instytucje naukowe. Pracownicy Politechniki Białostockiej uplasowali się wysoko w rankingu Ministerstwa. Mgr Izabela Senderacka z Wydziału Mechanicznego znalazła się na poz. 35, dr Jolanta Koszelew i mgr inż. Maciej Kopczyński z Wydziału Informatyki odpowiednio na miejscach 52 i 70, a dr hab. Jerzy Szlendak z Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska na poz. 97.

Gratulujemy!

Więcej informacji http://www.nauka.gov.pl/ministerstwo/aktualnosci/aktualnosci/artykul/znamy-uczestnikow-trzeciej-edycji-top-500-innovators/