CerberMotorSport – jedyna drużyna z Polski zarejestrowana w niemieckiej Formule Student

Drużyna studentów Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej jako jedyna z Polski już zarejestrowała swoje uczestnictwo w międzynarodowych zawodach zespołów akademickich w Formula Student (Niemcy).  Podczas internetowej rejestracji, która została otwarta 14 stycznia, członkowie drużyny odpowiedzieli na pytania dotyczące regulaminu zawodów.

Szef drużyny CerberMotorSport Mariusz Mejłun opowiada o emocjach związanych z rejestracją: „W poniedziałek rano było trochę nerwowo. Próbowałem jeszcze powtarzać regulamin, a chłopaki w oczekiwaniu na godzinę zero oglądali jakieś bzdury w internecie. Kilka minut przed otwarciem rejestracji atmosfera się zagęściła. Zalogowaliśmy się na stronie zawodów i obserwowaliśmy licznik odmierzający czas do otwarcia wejść… 5…4…3…2…1… Ogień! Emocje były większe, niż przy jakimkolwiek egzaminie do tej pory. Matura, egzamin na prawo jazdy - wysiada. W końcu wszyscy pracowaliśmy na to od ponad roku. 10 pytań… szybko dało się zauważyć, że na nic nasza nauka regulaminu po nocach. Tego po prostu nie dało się nauczyć. O ile szerokość zagłówka, czy średnica piłki tenisowej używanej do sprawdzania geometrii poszycia dała się zapamiętać, to wymiary miejsca przeznaczonego na naklejkę inspekcji technicznej - nie do końca. Jeszcze dwa pytania obliczeniowe, z czego na jednym się wyłożyliśmy. Już byliśmy pewni wszystkich odpowiedzi, ale system informował, że co najmniej jedna z nich jest błędna. Takie chwile potrafią zachwiać wiarę we własną wiedzę. Zwątpiłem i pomyślałem, że nie ma po co się męczyć, że została tylko lista rezerwowa. I nagle słyszę krzyk Jawora: dopiero 10 zespołów i nikt sobie nie radzi! No to jedziemy z tym dalej!”

Międzynarodowe zawody zespołów akademickich pt. Formula Student odbędą się pod koniec lipca w Niemczech na torze Formuły I Hockenheimring (Hockenheim, Badenia-Wittenbergia). Studenci opracowali model bolidu i aktywnie poszukują sponsorów swojego przedsięwzięcia. Rejestrując się w systemie zawodów wykonali kolejny krok przybliżający ich do startu. Koszt budowy bolidu wynosi ponad 200 tysięcy złotych, studenci szukają więc firm i osób zainteresowanych wsparciem projektu. Mariusz Mejłun: „Zależy nam bardzo na uzyskaniu wsparcia od przedsiębiorstw, które mają swoje siedziby w regionie. Naszym udziałem w zawodach Formula Student chcemy wypromować Podlasie i uczelnię na arenie międzynarodowej. Przyda się nam każda pomoc finansowa i techniczna.”

Gratulujemy i trzymamy kciuki!