Bal sportowca Politechniki Białostockiej

15 czerwca 2007 r. (piątek), godz. 18.00
Klub „Gwint”, ul. Zwierzyniecka 10

Bal Sportowca jest podsumowaniem roku akademickiego 2006/2007 i od lat traktowany jest jako święto ludzi sportu Politechniki Białostockiej. Podczas wieczoru odbędzie się prezentacja osiągnięć studentów i absolwentów PB w takich dziedzinach sportu jak: pływanie, kolarstwo, koszykówka, siatkówka, lekkoatletyka, judo, piłka nożna, tenis stołowy, trójbój siłowy, ergometr wioślarski i inne.

Sportowcy Politechniki Białostockiej mają się czym pochwalić. W Balu weźmie udział 40 medalistów z 50 medalami Mistrzostw Polski, których nagrodzimy za ich dokonania w różnych dyscyplinach (w tym roku jest to rekordowa liczba, rok temu mieliśmy 22 medalistów). Docenimy też tegorocznych 20 absolwentów, reprezentujących naszą uczelnię na rozgrywkach sportowych podczas trwania studiów. Przedstawimy uczestników Międzywydziałowych Mistrzostw Politechniki Białostockiej w koszykówce, siatkówce i piłce nożnej. Wybierzemy 10 najlepszych sportowców naszej uczelni za rok akademicki 2006/2007.

Wśród gości przewidujemy ok. 200 osób, władze Uczelni, Dziekanów i Prodziekanów Wydziałów PB, przedstawicieli Prezydenta Miasta, zasłużonych młodych sportowców i medalistów Mistrzostw Polski (naszych studentów i absolwentów), a także instruktorów, trenerów Akademickiego Związku Sportowego oraz władze Zarządu Środowiskowego AZS.

Atrakcją wieczoru będą pokazy taneczne par z klasą mistrzowską, biorących udział w prestiżowych turniejach tańca towarzyskiego i latynoamerykańskiego. Finałem wieczoru będzie dyskoteka, w której wezmą udział wszyscy zaproszeni.

Organizatorami Balu Sportowca są: Klub Uczelniany AZS, Studium Wychowania Fizycznego i Sportu PB.