210 989,28 zł na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

23 stycznia 2013 r. na Politechnice Białostockiej odbyła się konferencja prasowa podsumowująca 21 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Białymstoku. Podczas spotkania wolontariusze białostockiego Sztabu WOŚP podali wysokość zebranej kwoty: 210 989,28 zł. Tyle wpłacili mieszkańcy Białegostoku i regionu na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (stan na 23 stycznia).

Na tę sumę złożyły się:

174 871,71 zł - wynik kwesty wolontariuszy  białostockiego Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
5 280,00 zł - zebrane przez Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku,
2 613,00 zł - zebrała Młodzieżowa Rada Miejska w Białymstoku,
22 259,05 zł - wynik kwesty wolontariuszy Sztabu WOŚP z Wasilkowa,
5 965,52 zł - suma uzyskana z aukcji na allegro.

Członkowie białostockiego Sztabu WOŚP złożyli serdeczne podziękowania osobom zaangażowanym w organizację koncertów, a także władzom, służbom medycznym i mundurowym, sponsorom i pracownikom Banku Pekao SA, a także wszystkim wolontariuszom.

Specjalne podziękowania otrzymał Rektor prof. Lech Dzienis, wolontariusz nr 1 białostockiego Finału WOŚP. W kwestowaniu pomagała mu Prorektor ds. Studenckich i Dydaktyki dr hab. Grażyna Łaska oraz polscy i zagraniczni studenci Politechniki Białostockiej. W sumie w puszce Rektora PB znalazło się aż 1 044,17 zł. W tym roku Politechnika Białostocka była Partnerem Głównym białostockiego Finału, Rektor zadeklarował udział naszej uczelni w przyszłorocznej akcji.

Szef białostockiego Sztabu WOŚP Marcin Adam Wróbel przypomniał o trwających jeszcze licytacjach, a jest ich ponad sto! Wśród nich – prowadzenie walentynkowej audycji w Radiu Akadera.

Zapraszamy na licytacje: http://aukcje.wosp.org.pl/listing?sellerId=15655199