21. Finał WOŚP tuż, tuż…

Współprowadzenie walentynkowej audycji w radiu Akadera oraz koszulka Roberta Lewandowskiego z autografem to dwie nowe atrakcje, które będzie można wylicytować podczas 21. Finału WOŚP w Białymstoku.

We czwartek, 10 stycznia na Politechnice odbyła się konferencja prasowa przed 21. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Białymstoku. Politechnika Białostocka jest Partnerem Głównym tegorocznego białostockiego Finału.
W konferencji wzięli udział członkowie białostockiego sztabu WOŚP, Rektor PB prof. Lech Dzienis oraz poseł Robert Tyszkiewicz. Obecni byli także słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Białymstoku, którzy z radością przyjęli inicjatywę przekazania połowy tegorocznej zbiórki na zapewnienie godnej opieki medycznej dla osób starszych. Wkład seniorów w pracę białostockiego sztabu WOŚP podkreślał jego szef Marcin Wróbel, który opowiedział o stale rosnącej liczbie przedmiotów na licytację, przekazywanych właśnie przez osoby starsze.

Podczas konferencji Rektor odebrał WOŚPowy identyfikator i puszkę. Będzie kwestować w towarzystwie studentów Politechniki Białostockiej oraz Erasmusów,  od godziny 18.30, w okolicach Pijalni Czekolady na Rynku Kościuszki.
Na konferencji poznaliśmy także dwa nowe przedmioty na WOŚpowe aukcje. Ci, którzy marzą o dziennikarstwie, będą mogli wylicytować audycję w Radiu Akadera. To właśnie współprowadzenie programu Akadery w Walentynki – 14 lutego, jest przedmiotem ofiarowanym przez Politechnikę Białostocką. Natomiast fanów piłki nożnej może zainteresować koszulka Roberta Lewandowskiego (z Borussi Dortmund) opatrzona podpisem zawodnika. Koszulkę na licytację przekazał poseł Robert Tyszkiewicz.

Członkowie sztabu opowiedzieli również o imprezach, które odbywać się będą 13 stycznia.  I tak, oprócz koncertów na Rynku Kościuszki, będzie można przejechać się WOŚPowym Autobusem, wziąć udział w warsztatach tanecznych przygotowanych przez Max Dance, czy obejrzeć przedstawienie „Operacja na zamkniętym sercu” przygotowane przez Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Społecznych ALPI. Z atrakcji tych skorzystać można za „wrzut do puchy”.  Program 21. Finału w Białymstoku, licytacje i wszystkie informacje na: http://wosp.bialystok.pl/

Przed Finałem, w piątek 11 stycznia, na Politechnice Białostockiej odbędzie się spotkanie szkoleniowe wolontariuszy ze służbami mundurowymi.
Serdecznie zapraszamy Studentów i Pracowników Politechniki Białostockiej do udziału w 21. Finale WOŚP w Białymstoku.