Dostęp testowy do EBSCO - eBook Academic Collection.

Politechnika Białostocka otrzymała do 22 listopada 2012 r.  dostęp testowy do wielodziedzinowej kolekcji książek elektronicznych EBSCO - eBook Academic Collection. Kolekcja zawiera ponad 86.500 książek akademickich obejmujących różne programy i kierunki studiów w kluczowych obszarach tematycznych takich jak: nauki humanistyczne i społeczne, biznes, nauki ścisłe oraz literatura.

Dostęp do zasobów jest możliwy ze strony https://bazy.pb.edu.pl na platformie EBSCO.

Zdalny dostęp do czasopism pełnotekstowych oraz bibliograficzno-abstraktowych baz danych mogą uzyskać pracownicy i studenci Politechniki Białostockiej, którzy posiadają aktywne konto w systemie bibliotecznym ALEPH:

- pracownicy - po wypełnieniu karty rejestracyjnej, przedstawieniu ważnej karty bibliotecznej i dokumentu tożsamości,

- studenci - po wypełnieniu karty rejestracyjnej, przedstawieniu ważnej karty bibliotecznej (lub zarejestrowanej w Wypożyczalni Książek elektronicznej legitymacji studenckiej) i dokumentu tożsamości (konto zakładane jest do czasu ukończenia studiów).