Sale dydaktyczne

Aktualności dla pracowników

Sukces w konkursie European Young Entrepreneurs Awards 2006

Dr inż. Jolanta Pauk z Katedry Automatyki i Robotyki Wydziału Mechanicznego PB została finalistką European Young Entrepreneurs Awards 2006 - konkursu na najlepszy projekt innowacyjny, organizowanego przez Europejską Komisję, uczelnie zagraniczne i EFMD.

Zaproponowany przez dr inż. Jolantę Pauk projekt dotyczy nowych rozwiązań w diagnostyce medycznej. Jest to narzędzie wspomagające decyzję lekarzy i fizjoterapeutów w biomechanice chodu człowieka. System diagnostyczny został opracowany z myślą o osobach z dysfunkcjami kończyn dolnych.

Spośród ponad 300 innowacyjnych projektów wybrano 25, a finalistów zaproszono do udziału w 11 Forum Innowacji, które odbyło się 18-19 października 2006 w Reims (Francja). Komisarz Europejski ds. Nauki i Badań Janez Potočnik pogratulował finalistom wspaniałych pomysłów i innowacyjnych rozwiązań.

W Forum Innowacji wzięło udział 3700 osób, 249 wystawców z 27 krajów (Austria, Belgia, Brazylia, Bułgaria, Kanada, Kolumbia, Czechy, Dania, Niemcy, Grecja, Guana, Węgry, Irlandia, Włochy, Luksemburg, Maroko, Holandia, Polska, Reunion Island, Rumunia, Rosja, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Taïwan, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone).