Sale dydaktyczne

Aktualności dla pracowników

Sukces Chóru Pracowników Politechniki Białostockiej

Chór Pracowników Politechniki Białostockiej „Polifonia” zajął 3 miejsce w kategorii chórów akademickich na Międzynarodowym Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej, jaki odbywał się w dniach 14-20 maja 2006 r. w Hajnówce.

Grand Prix festiwalu zdobył Państwowy Chór Kameralny Republiki Białoruś. W kategorii chórów akademickich zwycięzcą został Chór„Renesans” Uniwersytetu Budownictwa i Architektury z Kijowa.

W dniach 15 - 19 maja odbywały się przesłuchania konkursowe, wstęp na wszystkie koncerty był wolny. W festiwalowym jury zasiedli: Ks. Mitrat Leoncjusz Tofiluk (Bielsk Podlaski, Polska), Prof. Irena Protasewicz (Warszawa, Polska), Prof. Wiktor Skoromnyj (Kijów, Ukraina), Prof. Michaił Driniewskij (Mińsk, Białoruś), Ks. Andrej Bondarenko (Grodno, Białoruś), Prof. Katarzyna Sokołowska (Warszawa, Polska), dr hab. Grzegorz Pecka (Lublin, Polska), ks. prot. Jerzy Mackiewicz (Białystok, Polska), dr Włodzimierz Wołosiuk (Warszawa, Polska).

Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej zakończyły się 20 maja, dwoma Koncertami Galowymi: w Hajnówce w soborze Św. Trójcy o godz. 15 i w Białymstoku w auli Politechniki Białostockiej na Wydziale Elektrycznym o godz.19.