Sale dydaktyczne

Aktualności dla pracowników

Konkurs dla młodych uczonych o nagrodę im. Artura Rojszczaka

Klub Stypendystów Zagranicznych Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej po raz trzeci ogłasza konkurs o nagrodę im. Artura Rojszczaka. Nagroda jest przeznaczona dla młodych uczonych wyróżniających się nie tylko dorobkiem naukowym, ale przede wszystkim humanistyczną postawą i umiejętnością przekraczania barier wąskich specjalizacji.

Laureatem w roku 2006 została dr Ewa Kocój, etnolog z Uniwersytetu Jagiellonskiego, która z wielką pasja działa na rzecz odkrywania dla Polski kultury rumuńskiej, przełamywania stereotypów i budowy kontaktów kulturowych miedzy Polską a Rumunią. W roku 2007 laureatem został dr Zbigniew Chaniecki, informatyk, specjalista automatyki z Politechniki Łódzkiej, który pracował na rzecz niepełnosprawnego studenta i prowadził indywidualne nauczanie przy użyciu technik komputerowych.
plik