Sale dydaktyczne

Aktualności dla pracowników

76. Pielgrzymka Akademicka na Jasną Górę

Tegoroczna Pielgrzymka Akademicka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 20-22 kwietnia, pod hasłem „Dom nie ludzką ręką uczyniony”.

W spotkaniu na Jasnej Górze wezmą udział studenci, rektorzy i wykładowcy oraz duszpasterze akademiccy z całego kraju. Dla uczestników pielgrzymki istnieje możliwość zarezerwowania noclegu w Domu Pielgrzyma im. Jana Pawła II w Częstochowie (ul. Kard. Wyszyńskiego 1/31; 42-200 Częstochowa; tel. 34- 377 75 64, fax. 34- 365 18 70; e-mail: dp@jasnagora.pl).

Zapraszamy studentów i pracowników naukowych Politechniki Białostockiej do zapoznania się z listem biskupa Marka Jędraszewskiego, delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Akademickiego oraz programem pielgrzymki:

Sobota, 21 kwietnia 2012 r.

13.30

przyjazd rektorów i delegacji polskich uczelni

Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Częstochowskiej, ul. Św. Barbary 41, 42-200 Częstochowa

14.00

„Troska o prawdę” - wykład Arcybiskupa Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego.

Archikatedra częstochowska

15.30

Powitanie profesorów i studentów - ks. Rektor Jacek Siekierski (CODA Warszawa)

Archikatedra częstochowska

16.00

KonferencjaTroska o życie” - ks. Przemysław Kawa-Kawecki

17.00

Pielgrzymka na Jasną Górę, modlitwa o pokój dla świata, DA Rzeszów

18.30

Msza św. przed Szczytem i ślubowanie - przewodniczy Arcybiskup Józef Michalik, Przewodniczący Episkopatu Polski, DA Jarosław

Szczyt Jasnogórski

20.00

Posiłek

21.00

Apel Jasnogórski - przewodniczy ks. bp Marek Jędraszewski, DA Warszawa - Praga

Kaplica MB Jasnogórskiej

Niedziela, 22 kwietnia 2012 r.

9.00

Msza Święta – przewodniczy ks. bp M. Jędraszewski, DA Poznań

Bazylika Jasnogórska

Szczegóły dotyczące organizacji i zapisów na pielgrzymkę pojawią się na stronie Duszpasterstwa Akademickiego w Białymstoku: www.da.bialystok.pl.