Sale dydaktyczne

Aktualności dla pracowników

75. Pielgrzymka Akademicka na Jasną Górę

Ruszyły przygotowania do 75. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Środowiska Akademickiego, która odbędzie się w dniach 6-8 maja 2011 r. W tym roku będzie ona przebiegać pod hasłem „Zakorzenieni w Chrystusie” i mieć charakter dziękczynienia za beatyfikację Jana Pawła II.

Beatyfikacja Jana Pawła II odbędzie się 1 maja br. w Watykanie, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Jan Paweł II zawsze darzył społeczność akademicką wielką życzliwością, a jako młody student z Krakowa, Karol Wojtyła, brał udział w pielgrzymkach akademickich.
W spotkaniu na Jasnej Górze uczestniczyć będą studenci, rektorzy i wykładowcy oraz duszpasterze akademiccy z całego kraju. Szczegóły dotyczące organizacji i zapisów na pielgrzymkę pojawią się na stronie Duszpasterstwa Akademickiego w Białymstoku: www.da.bialystok.pl.

Zapraszamy do zapoznania się z listem biskupa Marka Jędraszewskiego, delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Akademickiego.

plik

Pielgrzymka Akademicka 2011