Aktualności dla absolwentów

Pierwsze posiedzenie Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Białostockiej

W dniu 14 marca 2006 r. odbyło się pierwsze posiedzenie Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Białostockiej. Prezes stowarzyszenia Lech Pilecki przedstawił plan działalności na najbliższe tygodnie oraz zaproponował przedyskutowanie kilku istotnych kwestii związanych z tworzeniem się organizacji.

Podczas spotkania postanowiono:

• stworzyć na witrynie Politechniki Białostockiej stronę internetową stowarzyszenia, na której w początkowej fazie będą umieszczone aktualności oraz formularz rejestracyjny,

• powołać opiekunów kół wydziałowych stowarzyszenia:

Wydział Architektury – dr inż. Marta Kosior-Kazberuk
    Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska – prof. dr hab. inż. Czesław Miedziałowski
    Wydział Elektryczny - prof. dr hab. inż. Andrzej Sikorski
    Wydział Informatyki – mgr inż. Joanna Urban
    Wydział Mechaniczny – dr inż. Jerzy Szmurło
    Wydział Zarządzania - mgr inż. Joanna Urban

• powołać mgr. inż. Krzysztofa Połubińskiego na Rzecznika Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Białostockiej.
Podczas dyskusji zwrócono uwagę na stworzenie szerokiej płaszczyzny współpracy Politechniki Białostockiej i jej absolwentów. Korzyści z niej płynące mogą być szczególnie ważne podczas praktyk, przy zdobywaniu doświadczenia i podejmowaniu pierwszej pracy przez absolwentów, jak również ich dalszej edukacji. Zwrócono uwagę, że współpraca absolwentów z macierzystą uczelnią może w istotnym stopniu zwiększyć powiązanie nauki i edukacji z gospodarką. Jest z tym związane lepsze wykorzystanie potencjału uczelni w przemyśle oraz doskonalenie programów edukacji pełniej uwzględniających potrzeby rynku. Bardzo ważne jest uczestnictwo absolwentów w uroczystościach uczelni oraz organizowanie wraz z uczelnią własnych imprez.

Krzysztof Połubiński
Rzecznik Stowarzyszenia